Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentysta

Dentysta Bytom

Leczenie ubytków zębowych u dzieci

Leczenie zapobiegawcze zębów u dzieci wykonywane jest w celu zablokowania rozwoju próchnicy oraz uratowania konkretnego zęba, który został zaatakowany przez próchnicę. Dentyści starają się o to, aby leczenie zębów u dzieci było bezbol

Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentysta Dentysta Bytom
esne. Najpierw sięgają po możliwość leczenia zębów ozonem, a następnie podejmują się wykonania leczenia zwykłego. Dzięki takiemu leczeniu dziecko nie musi odbywać większej ilości wizyt dentystycznych i stresować się przeżywaniem leczenia kanałowego. Jednak posiadane przez dentystów środki znieczulające pozwalają na wykonywanie bezbolesnego leczenia kanałowego, a tym bardziej na przeprowadzanie bezbolesnej ekstrakcji zęba, dlatego żadna wizyta u dentysty nie musi być dla dzieci uciążliwa.

Wady zgryzu u dzieci leczone są przez ortodontę. Zajmuje się on fachowym dobieraniem aparatu zębowego do uzębienia każdego ze swoich pacjentów. Posiada także uprawnienia do szlifowania zębów, jednak rzadko przeprowadza ekstrakcję zęba po to, żeby można było dopasować aparat ortodontyczny do stanu uzębienia dzieci. Takie działanie może zostać podjęte przez dentystę, który może zgodzić się na wyrwanie zęba mlecznego pod warunkiem sprawdzenia na zdjęciu rtg czy pod tym zębem kształtuje się już ząb stały. Zdarza się także, że wyrywa u dziecka zęby mleczne po prostu dlatego, że przeszkadzają one w rozwoju zębów stałych. Dentysta może również zająć się szlifowaniem zębów, które ma doprowadzić do ich skrócenia.


Piaskowanie w stomatologii

Piaskowanie ? zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego (pozostałego po skalingu) z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji (w tym pęcherzyków powietrza).

Piaskowanie jest zabiegiem higienizacyjnym i może być wykonywane zarówno przez higienistę dentystycznego, jak i stomatologa. Zabieg polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni każdego z zębów. Pacjent musi dość często wypluwać charakterystyczną, dość słoną zawiesinę; można też użyć odsysacza, co w dość dużym stopniu eliminuje ten problem. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, chociaż pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z długotrwałym otwarciem ust (do ok. 20 minut), słonym smakiem płynu i jego ciśnieniem, gdyż strumień kierowany jest jedynie na powierzchnię zębów, ale po odbiciu się od niej może trafić na dziąsło lub język.

W ostatnim czasie stosuje się piaskowanie do leczenia próchnicy. Strumień cząsteczek wraz ze sprężonym powietrzem usuwa chore tkanki zęba pozostawiając zdrowe nienaruszone. Metoda jest bezbolesna i może zastępować tradycyjne borowanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piaskowanie_(stomatologia)


Usługi stomatologiczne wykonywane w centrum medycznym


Zastanawiamy się często nad właściwym doborem dentysty do naszych potrzeb. Nie jest to szczególnie trudne zadanie, wystarczy jedynie pamiętać o kilku poradach przyśpieszających ten proces. Na pewno na początku życie ułatwi nam określenie swojego profilu jako pacjenta – czy potrzeba nam jedynie plombowania? A może chcemy przede wszystkim naprawić kolor szkliwa?

Mając na uwadze nasze główne potrzeby szybciej znajdziemy gabinet dostosowany właśnie do nas. To jednak niejedyny godny uwagi sposób szukania. Warto chociażby przejrzeć dostępne w internecie opinie, bo sporo mówią o jakości usług oraz telefonicznie sprawdzić przewidywany czas oczekiwania na swoją kolej.

Równie dobrym źródłem informacji są nasi znajomi. Mogą oni nam zarekomendować kogoś, kto od dłuższego czasu już pomaga im leczyć zęby czy popisał się wyjątkowo dobrą jakością świadczonych usług. Wystarczy jedynie odbyć kilka rozmów, aby mieć pewność, że konkretny profesjonalista nas nie zawiedzie.

Często mamy w głowie zły obraz dentysty. Wynika on z przeżyć z naszej wczesnej młodości, gdy usługi tego typu były świadczone w sposób dużo gorszy niż obecny. Nasze pierwsze skojarzenia to duży ból czy krwawienie oraz bardzo nieprzyjemna atmosfera samego zabiegu. To jednak zamierzchła przeszłość – wystarczy jedynie jedna wizyta, aby uciec od tego fałszywego wizerunku.

Obecnie dentyści stosują znieczulenia bardzo wysokiej jakości, co przekłada się na brak nieprzyjemnych odczuć w chwili na przykład wyrywania zębów. Po opróżnieniu strzykawki ze środkiem zabijającym ból możemy być pewni krótkiego i niezbyt bolesnego procesu pozbywania się zniszczonego elementu lub też jego naprawy.




© 2019 http://dentysta.stomia.pomorskie.pl/